בחר אזור:
היום הלילה מחר
6°c -2°c 7°c
*הנתונים בחסות weather.yahoo.com
פרסומות

מוזיאון ההתנגדות לנאצים

מוזיאון ההתנגדות הגרמנית לנאצים :
המטיילים היהודים שמגיעים לגרמניה מכל קצווי תבל, ברובם איננו מוותר על ברלין, ברלין היא אחת הערים הגדולות באירופה  ובעלת היסטוריה מפותלת של מעשים נוראיים כלפי אזרחים ויהודים.
ברלין עבור היהודים היא לא רק עיר של תיירות, מוזיאונים מאלפים, כנסיות, קתדרלות ושאר נושאי תיירות רגילים.
ברלין היא אחת מנציגות הנאציזם, לפיכך אחד המקומות החשובים ביותר לביקור שמוגדר כביקור חובה לכל תייר יהודי, הוא מוזיאון ההתנגדות הגרמנית לנאצים.   
יהודים צעירים וכאלו שלא התעמקו במעללי הנאצים שעשו שמות בקרב יהודים ועוד מספר קבוצות אתניות באירופה, יתפלאו שאכן לנאצים היו מתנגדים בקרב גרמנים אזרחי גרמניה.
 
בדיוק במקום זה ניתן ביטוי לתופעה שמעודדת קמעה את המתעניינים במעשי הנאצים, בגרמניה היו מספר תנועות גרמניות שהביעו התנגדות לנאציזם. עבור קבוצות אלו קם המוזיאון הייחודי שמוסיף נקודה לבנה להיסטוריה השחורה של עם הגרמני.


המוזיאון מתאר ומציג את כל התנועות הסודיות והאנשים שנחשבו לגיבורים בעיני גרמנים רבים, תנועות עלומות שניסו לפעול נגד שלטונו של הצורר, עוד במקום מוצגים תצלומים מיוחדים ותיאורים של ניסיונות ההתנקשות באדולף הצורר הנאצי.
המוזיאון עצמו שימש כבניין של קציני צבא בכירים בצבא הנאצי , קצינים רבים התנגדו לנאציזם וניסו להפיל את שלטונו של הצורר הנאצי ולבצע הפיכה שלטונית, שם המבצע,  ואלקירי.
 אחד מקציני הצבא הבכירים שניסה לארגן את ההפיכה היה קלאוס פון שטאופנברג, שהרחוב שבו נמצא מוזיאון ההתנגדות הגרמנית לנאצים קרוי על שמו, כאות הוקרה על פועלו בניסיון ההפיכה .

ארגוני ההתנגדות פעלו בין השנים  1933   לשנת   1945.
המוזיאון מציג תצלומים מיוחדים ומכיל 5 קומות שבכל קומה ניתן למצוא  מידע מרתק, עיתונים מיוחדים שנשמרו עם ידיעות, תצלומים של קצינים בכירים שפעלו נגד הצורר הנאצי, תצלומים של אנשים רבים שהזדהו כחברי המחתרות.
ניתן למצוא סיפורי גבורה מרתקים ולהזדהות עם הסיפורים הללו בעיקר בשל היותנו יהודים שמגיעים לבקר באתרים שקשורים לשואה ולהבין שהיו גרמנים, שניסו לפעול נגד הצורר הנאצי להפיל את שלטונו ואף להרוג אותו.
 כפי שאנו למדים מההיסטוריה כל הפעולות האלו לא צלחו בידיהם של המתנגדים, והנאציזם פרח, התחזק, כבש, וחיסל עמים, עד שהצורר חשב שהוא אלוהים ורצה להשתלט על כל העולם ולכבוש מדינות, כמו נחש במשקל 10 קילו שרוצה לבלוע פיל בן טונה.
ולעניין עצמו, מלחמה נגד אמריקה ורוסיה.
שתי מעצמות העל נתנו לצורר הגרמני להבין שחייו ופועלו הגיעו לסיומם, וההשערה הרווחת בעולם שהוא התאבד בבית הנופש שלו קן הנשרים ויחד איתו התפוררה התנועה הנאצית.

פרטים נוספים ודרכי הגעה:
כתובת המקום : רחוב שטאופנברג  13 במערב ברלין.
 Stauffenberg 13  ברלין.
במרחק הליכה מהטיגרטן .
שעות פעילות: בימים שני עד רביעי -  בין השעות תשע בבוקר עד השעה שש בערב.
ביום חמישי המקום פתוח מהשעה תשע בבוקר עד השעה שמונה בערב.  בימי שבת, שישי ,ימי ראשון ובחגים המקום פתוח מהשעה עשר בבוקר עד השעה שש בערב.
טלפון ליצירת קשר ובירורים : 4903026995000  .

אתר הבית של המקום לפרטים נוספים :  www.gdw-berlin.de.
אתר בו אפשר לקרא ולהתכונן לפני הביקור במוזיאון האתר בשפה האנגלית והגרמנית.
הגעה למוזיאון :
תחבורה ציבורית :  ניתן להגיע באמצעות הרכבת העירונית באמצעות קווי S1, S23 וקו S25 , עליכם לעצור בתחנת Potsdamer Platz.
באמצעות הרכבת התחתית ניתן להגיע עם קו U2 עד לתחנת     Potsdamer Platz
באוטובוס עם קו  M29 עד לתחנת :
 GedenkstAtte Deutscher Widerstand  
או עם קו M48 עד לתחנת    Kultudform.
כניסה :
לתערוכות הקבועות במוזיאון הכניסה המדריך והסרטים חינם, מקבלים אוזניות להסברים באנגלית חינם.
 
x

הדפסה google +1 - germany
שם מלא (אנגלית)
תאריך
טלפון
אימייל
טקסט חופשי:
תודה שהזנתם את הפרטים שלכם, אנו נחזור אלייכם בהקדם .