בחר אזור:
היום הלילה מחר
6°c -2°c 7°c
*הנתונים בחסות weather.yahoo.com
פרסומות

מרכז סוני ברלין

מרכז סוני. ענק הזכוכית והפלדה בכיכר פוטסדאם

מאוד ייתכן שבביקורכם בגרמניה תכללו בטיול את העיר ברלין,
עיר הבירה של המדינה, עיר מדהימה עם אטרקציות תיירותיות מרהיבות שחובה לבקר בהם לכל תייר.
אחד המקומות המיוחדים ביותר היא כיכר פוטסדאם, אחת מהכיכרות המפורסמות ביותר בעולם, כיכר עם עבר ועם היסטוריה עתיקה .
הכיכר שוכנת בברלין בגבול בין מיטה לבין טירגארטן , באזור גן החיות של העיר, הכיכר הוקמה כבר בשנת  1735 לאחר ההפצצות נזקקה לשיפוץ, כך עם  השנים שופצה והפכה למוקד תיירות מרהיב שכל טיול מכליל אותה באתריו.
הכיכר ידועה גם בשם : כיכר לייפציג והשם פוטסדאם הגיע בשל שער גדול שעמד ליד הכיכר וענה לשם שהכיכר נושאת עד עצם יום זה.
אתר מרהיב בכיכר הוא מרכז סוני, הסוני סנטר, שתוכנן על ידי הלמוט יאן, מרכז שבאים אליו מבקרים רבים, במקום :  מרכזי קניות  והעיקר המרכז של חברת סוני העולמית, מרכז שהפך לאחד מסמלי העיר של ברלין החדשה,
המחודשת, המודרנית, עם הפנים לעתיד, עם שדרוגים של מכשירים אלקטרוניים, גדג'טים חדשים, שהחלו לפרוץ קדימה מיד לאחר האיחוד בין ברלין המערבית לברלין המזרחית.


מרכז סוני מוגדר כענק הזכוכית והפלדה בכיכר פוטסדאם, ולא סתם הוא מוגדר כך, אלפי טונות של ברזל וזכוכית הושקעו כאן, חלק מהזכוכיות שאתם רואים אלו הם תאים סולאריים, מרכז הסוני סנטר נמצא במרכז הכיכר,
כאשר מעליו קירות זכוכית ופלדה ענקיות בצורה מעגלית וממוקם ישירות מעל המזרקה המפורסמת של הכיכר, הקירות מתחברים לבניינים השונים בצד, ולבניין סוני, כאשר ניתן לקבל זוויות צילום יוצאות דופן מתחת לכיפה מזכוכית.
פסים של זכוכית ופלדה שמבהיקים באור הופכים את המקום לקסום ומיוחד, מומלץ לחזור למקום בחשיכה, כאשר הוא מואר בצבעים שונים ומיוחדים.

העיצוב המיוחד של המרכז בזכוכיות ובפלדה הושלם בשנת 2000 ונפתח למבקרים  בעלות של  יותר משבע מאות וחמישים מיליון יורו  ,המקום מרתק מבקרים מכל העולם והפך למרכז מסחרי והומה אדם והתחבורה סביבו מהגדולים ביותר במדינה.
בשנת 2008 נמכר מרכז סוני לאנשי עסקים ולבנקים גדולים במחיר של יותר משש מאות מיליון יורו, סכום שנכנס ישירות לממלכה ושימש למטרת שיפוץ כיכר פוטסדאם והרחבת מרכזי מבקרים והמרכזים המסחריים בכיכר.

כניסה חינם
שטח המרכז הוא כ 130 אלף מטר מרובע, שטחים פתוחים 4 אלף מטר מרובע
נכון להיום שנת 2011  האזור המסחרי של הכיכר ושל מרכז סוני מכיל מרכזי קולנוע גדולים, כולל מתחם אימאקס IMAX מוזיאונים, בתי לון, בנייני משרדים וחנויות רבות.
 אם יש אירוע עולמי שמשודר בטלוויזיה נפרשים מסכי ענק ועליהם מוקרנים האירועים כדוגמת משחקי המונדיאל. רוצים לראות סרט טלפנו למידע : 493026066400 .
מרכז סוני הוא מרכז שמומלץ לכל אחד לבקר בו , אך בעיקר לחובבי ארכיטקטורה שונים, שיכולים לראות את היצירה הארכיטקטונית המרהיבה ואת הזכוכיות שגורמות לתחושה חזקה של : קדושת שילוב המודרניזם עם יכולות ביצוע ויצירה מצוינות .

איך מגיעים אל מרכז סוני 
כמוזכר למעלה, מרכז סוני הוא בכיכר בצומת מרכזית של העיר, כל התחבורה העירונית עוברת באזור, אוטובוסים, רכבות, מוניות, טיולים מאורגנים באוטובוסים והולכי רגל סקרנים.
כתובת בלועזית :
רחוב :  Potsdamer  4  .
או : Bellevuestrasse 1  . &rlm
הרכבות מורידות את הנוסעים 100 מטר דרומית למרכז וקרוב לכיכר, יש יו באן ואס באן, עילית ותחתית.  1S 2S 25 S .
ברכב : נוסעים על כביש מספר 1, או על 96  .
בסמוך עוברים כביש ה 17 ביוני ושדרות בן גוריון .
 
טלפון לשאלות זמני פתיחה ופרטים : 3227068267 .
או לבעלי הבית אם תרצו לקנות חנות : 4921518301 .

מה שבטוח שהביקור במרכז סוני ישנה קצת את אמות המידה שלהם אנחנו מורגלים בישראל, כאילו שלקחו את הקניונים הגדולים בישראל וחיברו ביחד. הבנייה לגובה והתקרות היחידות במינן, ישאירו אתכם עם צוואר כואב,
צלמי התקרות נשכבים על הרצפה וכך משיגים תמונות מעולות, פנורמיות ועין הדג .


מרכז סוני ברלין

x

הדפסה google +1 - germany
שם מלא (אנגלית)
תאריך
טלפון
אימייל
טקסט חופשי:
תודה שהזנתם את הפרטים שלכם, אנו נחזור אלייכם בהקדם .