אוגוסט חם

 

החופש הגדול בישראל מזמן לנו מדי שנה חודש אוגוסט חם, עם טמפרטורות גבוהות ואירועים רבים ברחבי הארץ. התלמידים יוצאים לבלות בשעות היום והלילה ויכולים לבחור בין אפשרויות רבות, כולל רביצה בחוף הים, טיולים בארץ וגם בילוי בקניונים. בשעות הלילה הם מבלים בבתי קפה, הופעות ופארקים ציבוריים. בחודש אוגוסט משפחות רבות יוצאות לחופשה בארץ או בחו"ל, לפי ההעדפה והתקציב, במטרה לצאת מהשגרה וליהנות ביחד מהזמן הפנוי. לכן נרשמת עלייה בתפוסת המלונות במקומות כמו אילת טבריה ועוד, בצימרים ובחופים. נמל התעופה בן גוריון עמוס ביוצאים לחו"ל ולקראת סוף החודש גם בחוזרים. הכבישים עמוסים באוגוסט במשפחות של מטיילים, בעיקר בדרך לצפון, ולכן יש להגביר את הזהירות.

חופשה בארץ או בחו"ל?

חודש אוגוסט חם, שמאפיין את המדינה, גורם לרבים לרצות לנסוע לאירופה כדי לברוח מהחום והמחנק. עם זאת, יש להביא בחשבון שבארץ מתמודדים בבתי מלון עם החום באמצעות מיזוג אוויר, ובאירופה הנושא פחות מפותח ואתם עלולים למצוא את עצמכם בבית מלון ללא מזגנים ולסבול מהטמפרטורות. כמו כן יש לזכור שגם מדינות הים התיכון ודרום אירופה (יוון איטליה ספרד וטורקיה) מאופיינות במזג אוויר חם באוגוסט ואנו עלולים להיתקל בו גם שם. חופשה בארץ תכלול ברוב המקרים חדרים ממוזגים, יש לברר זאת מראש ולתכנן את החופשה כך שהחום לא יפריע לנו לטייל וליהנות מהנופים.

אירועים מיוחדים ופסטיבלים

חודש אוגוסט חם כולל גם שורת אירועים ופסטיבלים ברחבי הארץ, כאלה שמיועדים לצעירים וגם למבוגרים. כדאי לעיין באינטרנט כדי למצוא אפשרויות לבילוי לפי תחומי העניין שלנו והמיקום הגיאוגרפי. אחת האטרקציות היא פסטיבל הג'אז השנתי באילת, ולחובבי המחול ממתין הפסטיבל בכרמיאל. חודש זה מלא האירועים ואטרקציות לכל המשפחה וכדאי לעקוב אחרי הפרסומים כדי לקבל מידע מלא. מדי יום נערכים אירועים רבים בקניונים במטרה להגיע לקהל יעד צעיר שנמצא בחופש הגדול. אירועים כאלה נותנים סיבה טובה לצאת מהבית כדי לךהימנע משיעמום ותסכול בקרב מי שיש לו פתאום המון זמן פנוי ואינו יודע מה לעשות בו.

אודות המחבר

השארת תגובה