הפסטיבלים בגרמניה

גרמניה היא אחת ממדינות אירופה שאוהבים בה לחגוג וזה אומר : פסטיבלים, קרנבלים, חגיגות היין,
בירה ואוכל שמתקיימים בתחומי המדינה במרוצת כל חודשי השנה, כולל ראש השנה והפסחא.
כל אלו  ידועים ברחבי תבל.
אירועים אלו מספקים בעיקר את צרכיהם של אזרחי המדינה, שחיים טוב והפרוטה מצוייה בכיסם.
מיליוני גרמנים ותיירים מציפים את שטחי האירועים והפסטיבלים בגרמניה,
הבירה והנקניקיות הם הכוכבים הראשיים בכל התרחשות שבשטח.

הפסטיבלים והחגיגות בגרמניה

הואיל וכך, התיירים שמגיעים לגרמניה אינם מוותרים על ההזדמנות לחגוג יחד עם הגרמנים ואם לא לחגוג, אז לפחות לצפות בכל המתרחש,
כמו באיזה מופע ביזארי או קרנבל בברזיל והופכים את זה לעוד חוויה בטיול.
בכל אחד מחודשי השנה יש בערי גרמניה פסטיבל או אירוע תרבות. ברגע שהחלטתם באיזה חודשים תשהו בגרמניה,
בדקו באיזה אזור בגרמניה מתנהל פסטיבל.
או להפך בדקו אם בזמן שהייתכם במדינה מתקיים פסטיבל באחת הערים.

מה כוללים הפסטיבלים בגרמניה?

קשה לתייג את כל האירועים כיחידה אחת אבל :
הכריסטמס הוא כלל ארצי.
חגיגות הבירה מקומיות ועירוניות, כל עיר ועיירה מחליטה מתי לערוך את החגיגות שלה, כך גם חגיגות היין, הנקניקיות, הספורט, הכדורגל,
התרבות, הריקודים הסלוניים, אולימפיאדות, בלונים פורחים, החלקה על הקרח ושאר הנושאים שהעיריות מחליטות באופן עצמאי.
בהמשך נפרשים לפניכם פרטים של הפסטיבלים, קרוב לודאי שמוטלת עליכם החובה לערוך בדיקה פרטנית,
כי כל אירוע יכול להתבטל או לזוז בתאריך ובמקום, נערך ב-2011 .

שם אירוע / מה רואים

עיר

בחודש

טלפון

מחיר

פסטיבל בינלאומי לסרטים

ברלין

פברואר

!4930259200

פסטיבל המוזיקה

זלצבורג

אפריל

!436628045500

יום יפן

בדיסלדורף

מאי

!492111648237

חינם

לילה כחול, תרבות

נירנברג

מאי

49091123360

חינם

פסטיבל לדגים ופירות ים

נירנברג

מאי

49091123360

חינם

הלילה המוזיקלי הארוך

מינכן

מאי

498930610041

סמלי

פסטיבל אפריקה

ורצבורג

מאי

93115060

פסטיבל רוק בפארק

נירנברג

יוני

1805607070

160 אירו

פסטיבל רוק בפארק

נירנברג

יוני

1805607070

160 אירו

פסטיבל רוֹק אָם-רִינג

נוּרבּוּרג

יוני

49093123000

לפי אירוע

פסטיבל לאומנות

ברלין

יוני

493025489100

פסטיבל תיאטרון בובות

נירנברג

מאי

4909112315297

לפי ההצגה

מרוץ המכוניות פורמולה

נורבורגינג

יולי

442890444632

לפי המירוץ

מרוץ רחובות

ברלין

אוגוסט

תבואו

חינם

פסטיבל בטהובן

בון

ספטמבר

22850201313

פסטיבל מוזיקה

ברמן

ספטמבר

421336699

הלילה של מוזיאונים

מינכן

אוקטובר

4908923396500

כרטיס מוזל

פסטיבל אוקטובר

מינכן

אוקטובר

490892300180

לפי הארוע

הקרנבל הברזילאי

קלן

נובמבר

4902215740076

ארבע אירו

יריד חג המולד

מינכן

נובמבר

4908923396500!

חופשי

ירידי חג המולד במינכן

מינכן

נובמבר

4908923396500!

חינם

פסטיבל ג'אז

ברלין

נובמבר

! 493025489100

תחרות כיפוף אצבעות

בוואריה

כל השנה

תבואו

חינם

אירועים נוספים בתפזורת אקראית :
אירועי יין בפיירבורג, יום הולדת לנמל קרנבל בנמל המבורג, יריד אלסטר
פסטיבל מוזיקה ומזון  בהמבורג, פסטיבל סרטים בדרזדן
בירה בהמבורג, פסטיבל המוזיקה של דרזדן,

מוזיקה בבאדן באדן, פרג'אר סמיס אירוע בפיירבורג
הקרנבל של קלן, אחד מהקרנבלים החשובים בגרמניה
פסטיבל זלצבורג, דיקסי לנד, פסטיבל ג'אז בדרזדן.

גרמניה ידועה בפסטיבלים השנתיים שלה, כאשר רבים מתקיימים ברחבי המדינה. מאוקטוברפסט וקרנבל, לפסטיבלים מימי הביניים ושוקי חג המולד, יש משהו לכולם ליהנות. פוסט זה בבלוג חוקר את סוגי הפסטיבלים השונים שיש לגרמניה להציע ומדוע הם כל כך פופולריים.

אוקטוברפסט וקרנבל

שניים מהפסטיבלים הפופולריים ביותר בגרמניה הם אוקטוברפסט וקרנבל. אוקטוברפסט הוא פסטיבל העם הגדול בעולם, הנערך מדי שנה במינכן, בוואריה. זוהי חגיגה בת 16 יום של בירה, אוכל ומוזיקה שמושכת מיליוני מבקרים מדי שנה. Karneval הוא פסטיבל שנתי נוסף, שנחגג ברחבי גרמניה ובחלקים אחרים של מרכז אירופה. המכונה בדרך כלל "פאשינג" בגרמניה, קרנבל הוא חגיגה של בוא האביב והוא מסומן בדרך כלל על ידי תהלוכות ומסיבות רחוב.

פסטיבלי ימי הביניים: בנוסף לפסטיבלים המודרניים יותר, גרמניה מארחת גם מספר פסטיבלים מסורתיים של ימי הביניים. אירועים אלו מתקיימים בדרך כלל בחודשי הקיץ ומהווים דרך מצוינת לחוות את התרבות והמנהגים של העבר של גרמניה. הפסטיבלים הפופולריים ביותר מתרחשים ברוטנבורג אוב דר טאובר, עם אירועים כמו ה-Meistertrunk השנתי, שחזור מסורתי של משפט מימי הביניים באמצעות לחימה.

שווקי חג המולד: שווקי חג המולד הם מרכיב עיקרי בתרבות הגרמנית, והם מתקיימים בעיירות וערים ברחבי המדינה. שווקים אלה מציעים מגוון פינוקים גרמניים מסורתיים, כולל יין חם, נקניקיות, לחם ג'ינג'ר וקישוטים. השווקים הם דרך מצוינת לחוות את האווירה החגיגית של תקופת החגים ולחקור את התרבויות הייחודיות של כל אזור. אלו הם רק חלק מהפסטיבלים והאירועים הרבים שמתקיימים בגרמניה מדי שנה. מהאוקטוברפסט מלא הבירה ועד למסורות בנות מאות השנים של פסטיבלי ימי הביניים, הפסטיבלים של גרמניה מציעים משהו לכל אחד. בין אם אתם מחפשים פעילויות מהנות לכל המשפחה או חוויה תרבותית ייחודית, לגרמניה יש מגוון של פסטיבלים ואירועים לחקור. עם הכנה נכונה ותחושת הרפתקאות, תוכלו לחוות את הפסטיבלים הללו וליצור זיכרונות בלתי נשכחים תוך כדי.

תמונה של אנשים נהנים מבירה במהלך אוקטוברפסט במינכן
אילוסטרציה: אנשים נהנים מבירה במהלך אוקטוברפסט במינכן

פסטיבלי ימי הביניים

למי שמחפש חוויה סוחפת עוד יותר, ישנם מספר פסטיבלים מימי הביניים המתקיימים ברחבי גרמניה מדי שנה. פסטיבלים אלה הם דרך מצוינת לחקור את התרבות וההיסטוריה של האזור, והם כוללים בדרך כלל מגוון פעילויות, כגון טורנירי ג'וסטינג, תחרויות חץ וקשת ומוזיקה חיה. כמה מהפסטיבלים הפופולריים ביותר כוללים את פסטיבל ימי הביניים של פלטין בהיידלברג, פסטיבל לחגוג את ימי הביניים במינכן, ושוק ימי הביניים ברוטנבורג אוב דר טאובר. עבור אלה המחפשים לקבל את החוויה המלאה של ימי הביניים, הפסטיבלים האלה הם הדרך המושלמת לעשות בדיוק את זה.

שוקי חג המולד

מסוף נובמבר ועד תחילת דצמבר, שווקי חג המולד מוקמים בערים בכל רחבי גרמניה. השווקים הללו הם דרך נפלאה להיכנס לרוח חג המולד, מכיוון שהם כוללים מגוון של מאכלים מסורתיים, קישוטים בעבודת יד ויין מתובל חם. ניתן למצוא תיירים ומקומיים כאחד גולשים בדוכנים ונהנים מהאווירה החגיגית. כמה מהשווקים הידועים ביותר הם שוק חג המולד בדרזדן, שוק חג המולד של נירנברג ושוק חג המולד של שטוטגרט. השווקים האלה הם דרך מצוינת להיכנס לרוח החג, וגם לאסוף כמה מזכרות ייחודיות.

פסטיבלי בירה: גרמניה ידועה בזכות הבירה שלה, ואין דרך טובה יותר לחגוג אותה מאשר בפסטיבל בירה. פסטיבלים אלה כוללים לעתים קרובות מגוון של בירות מקומיות, ורבים כוללים גם אוכל גרמני מסורתי, מוזיקה חיה ומשחקים. פסטיבל הבירה הגדול ביותר מתקיים במינכן, ומכונה אוקטוברפסט. היא מושכת מיליוני מבקרים מדי שנה, והיא דרך מצוינת לחוות את התרבות והמנהגים של בוואריה. כמו כן מתקיימים מספר פסטיבלים קטנים יותר ברחבי הארץ. מפסטיבל הבירה Grünenhagen ועד לפסטיבל טירת היידלברג, פסטיבלי הבירה הללו הם דרך מצוינת ליהנות מאוכל, בירה ותרבות מקומיים.

קרנבל: קרנבל הוא חגיגה פופולרית שמתקיימת ברחבי גרמניה, אך היא נחגגת בעיקר בקלן. הפסטיבל הזה, הידוע כקרנבל, מלא במצעדים, תלבושות ומצופים, והוא דרך מצוינת לחוות את התרבות הייחודית של העיר. זה מתחיל בדרך כלל בנובמבר ונמשך עד פברואר, וכולל סדרה של אירועים, כגון תהלוכות, קונצרטים ומסיבות. בנוסף לחגיגות בקלן, מתקיימים מספר קרנבלים קטנים יותר ברחבי המדינה. אלו הן דרך מצוינת לחוות כמה מהמנהגים והמסורות המקומיות יותר. לא משנה מתי תבקרו בגרמניה, תמיד יש מה לחגוג. מפסטיבלי ימי הביניים ועד לשוקי חג המולד, יש פסטיבל לכולם. בין אם אתם מחפשים לחקור את התרבות והמנהגים של האזור, או פשוט ליהנות, יש פסטיבל בגרמניה שיתאים לצרכים שלכם. ועם כל כך הרבה אירועים שונים לבחירה, תהיו בטוחים שתמצאו אחד שתאהבו. אז תלבש את התחפושת שלך, תפוס חצי ליטר והצטרף לחגיגות!

תמונה של פסטיבל מימי הביניים עם אנשים בלבוש מסורתי
אילוסטרציה: פסטיבל מימי הביניים עם אנשים בלבוש מסורתי

הפסטיבלים בגרמניה מוזיקה

חובבי מוזיקה ימצאו שפע של פסטיבלים להשתתף בהם בגרמניה. רבות מהערים הגדולות מארחות מגוון פסטיבלי מוזיקה לאורך השנה, החל מרוק ופופ ועד קלאסי וג'אז. פסטיבל Wacken Open Air השנתי מתקיים בוואקן, גרמניה, והוא אחד מפסטיבלי המטאל הגדולים בעולם. פסטיבלים פופולריים נוספים כוללים את פסטיבל רוק אם רינג ופסטיבל היער השחור. בנוסף לפסטיבלים הגדולים הללו, ישנם פסטיבלים קטנים רבים יותר ברחבי גרמניה, המעניקים לחובבי מוזיקה הזדמנות לחוות מגוון רחב של ז'אנרים. לא משנה באיזה סוג מוזיקה אתה מתעניין, בטוח שיהיה פסטיבל בשבילך.

אירועי ספורט

גרמניה ידועה גם באירועי הספורט הרבים שלה, כמו האוקטוברפסט המפורסם במינכן. אירוע מסורתי זה, שנערך במהלך הסתיו, הוא הזדמנות מצוינת לחוות את התרבות הגרמנית המסורתית. כדורגל (כדורגל) הוא ענף ספורט אהוב בגרמניה, ורבות מהקבוצות הגדולות במדינה מבוססות בגרמניה. האוהדים יכולים לצפות לבונדסליגה, הליגה הבכירה של הכדורגל הגרמני, כמו גם ל-DFB-Pokal (הגביע הגרמני). ענפי ספורט פופולריים אחרים בגרמניה כוללים כדוריד, כדורסל, כדורעף והוקי קרח.

אירועי תרבות: גרמניה היא ביתם של אירועי תרבות רבים במהלך השנה. פסטיבל הסרטים הבינלאומי של ברלין הוא אחד מפסטיבלי הסרטים היוקרתיים בעולם, והוא מתקיים בפברואר בכל שנה. ישנם פסטיבלים ואירועים רבים אחרים המוקדשים לאמנויות הבמה, כמו ה-Berliner Festspiele, פסטיבל המוזיקה של שלזוויג-הולשטיין ופסטיבל ביירוית. אירועי תרבות נוספים כוללים את יריד הספרים של לייפציג, הקרנבל של קלן, ושוקי חג המולד בנירנברג ובדרזדן. הפסטיבלים בגרמניה מציעים משהו לכולם, והם דרך מצוינת לחקור את התרבות והמסורות של המדינה. בין אם אתם מחפשים פסטיבל מוזיקלי או אירוע תרבותי, בטוח שיהיה משהו בשבילכם בגרמניה. מרוק ופופ ועד קלאסי וג'אז, יש הרבה פסטיבלים להשתתף בהם. ואם אתם חובבי ספורט, גם אתם לא תתאכזבו. עם הבונדסליגה, ה-DFB-Pokal ואוקטוברפסט, יש המון הזדמנויות לחוות את ההתרגשות של הספורט הגרמני. לבסוף, למי שמחפש הזדמנות לחקור את תרבות המדינה, ישנם שפע של אירועים ופסטיבלים המוקדשים לאמנויות הבמה, ספרות ועוד. לא משנה מה אתה מחפש, אתה בטוח תמצא אותו בגרמניה.

פסטיבלים בגרמניה:

שם הפסטיבל מקום זמן השנה תיאור
אוקטוברפסט מינכן ספטמבר אוקטובר פסטיבל הבירה הגדול בעולם
קרנבל שונים פברואר מרץ זמן של מסיבות ומצעדים
פסטיבל ימי הביניים שונים משתנה טורנירים, תחרויות וסעודה
שוקי חג המולד שונים נובמבר דצמבר שווקים מסורתיים המוכרים אוכל, משקאות ומלאכת יד

לגרמניה יש מגוון רחב של פסטיבלים להציע, מחגיגות מסורתיות ועד לאירועי מוזיקה מודרניים. בין אם זו האווירה ההומה של קרנבל או השלווה של שוק חג המולד, יש משהו לכל אחד ליהנות בפסטיבלים בגרמניה.

דילוג לתוכן