קתדרלות וכנסיות בגרמניה

קתדרלות וכנסיות בגרמניה.
ובאנגלית : Cathedral / Church .

מידע כללי על קתדרלות וכנסיות בגרמניה

מה זה אומר קתדרלות וכנסיות בגרמניה? בתור מטיילים או כמקשיבים להרצאות והסברים על מבנים דתיים שקשורים לדת הנצרות,
כאשר המרצה מסביר לנו על אולם תפילה נוצרי,
פעם אחת אנחנו שומעים את המילה קתדרלה ופעם שנייה את המילה כנסייה,
המבנים נראים לנו דומים מאוד.
שניהם בעלי מוטיבים נוצריים שקשורים לישו רוח הקודש ואלוהים.

ההבדל והסברים על קתדרלות וכנסיות בגרמניה

הכנסייה : היא בית התפילה והכינוס ומכאן בא שמה כנסייה, זהו מקום כינוסם של המאמינים הנוצריים,
שדוגלים בתורת ישו מריה ואלוהים, ושסימן ההיכר שלהם הוא הצלב המפורסם של צליבת ישו.

קתדרלות וכנסיות בגרמניה

הקתדרלה:

גם היא בית תפילה וכינוס מאמינים המגיעים להתפלל, אמונתם נוצרית
כמו מתפללי הכנסייה. אלא שהקתדרלה היא מקום מושבו של הבישוף.
זהו איש הדת הגבוה ביותר באזור, לא נהוג שלאותה קתדרלה יהיו שני בישופים.

כל שאר הפרטים שהיו נכונים לגבי הכנסייה נכונים גם לגבי הקתדרלה.
בדרך כלל  קתדרלה היא יותר מפוארת, המבנה שלה הוא יותר גבוה ונמצא פעמים רבות על ראש גבעה רמה,
כאשר פעמוניה, צריחיה ומגדליה נראים למרחוק.

הקתדרלה נחשבת למקום יותר קדוש מכנסייה, מתכנני ובוני הקתדרלה
מרגישים שהם בונים בית לאלוהים והם קדושים .

ברוב המקרים הקתדרלה נבנית בכיכר העיר או על ראש הר וגבעה .
הקתדרלה יכולה לשמש ככנסייה, הכנסייה תמיד תשאר ככזו, ברגע
שבישוף כל שהוא יחליט להשתכן בה היא תהפוך לקתדרלה.
עד כאן ההבדל בין קתדרלה וכנסייה.

טלפונים של קתדרלות וכנסיות בגרמניה

הקתדרלות וכנסיות בגרמניה בולטות מאוד על קוי הרקיע וידועות מאוד בקרב התושבים,
לעניין זה נוסיף שמרכזי המידע מחזיקים מפות והסברים היכן הן נמצאות, לפיכך לא נסביר כאן איך להגיע רק שמות וטלפונים.

הקתדרלה הגרמנית בברלין 
טלפון : 03022730431 .

הקתדרלה הצרפתית 
0302064992223.

הקתדרלה של אאכן 
טלפון : 0241477090

קתדרלת במברג 
קתדרלת ברלין
טלפון : 4903020269136

קתדרלת הדוויג הקדושה בברלין
טלפון : 0302034810

קתדרלת רגנסבורג
עיר : רגנסבורג .
טלפון : 09415971660

קתדרלת קלן

אחת הקתדרלות הגדולות והידועות ביותר בעולם היא הקתדרלה של קלן.
זהו מקום מושבו של הארכיבישוף של העיר.
המבנה של הקתדרלה הוא ענק מימדים, הוא בנוי כצלב ענק, מהשמים הוא נראה כאילו שבראשו כיפה עגולה.

שני מגדלים בנויים מעל אולמות התפילה, צריחים ענקיים שרואים אותם מכל קצוות העיר.
גובהם הוא יותר מ-150 מטר.
חלונות הקתדרלה עשויים מאלפי פיסות זכוכית צבעונית, משנים קודמות
ותקופות היסטוריות בלתי ידועות

עד ימינו אלה חלקם עובר שיפוץ וניקוי.
בקתדרלה נמצאים אוצרות רבים של זהב פסלי ישו צלבים ארונות ותמונות, פסיפסים ואורלוגין ענק לניגון המיסות.
מיקום הקתדרלה הוא בקרבת נהר הריין בלב העיר.
כניסה 4 אירו .
טלפון : 022117940200 .

כנסיית הגברת שלנו

אחת הקתדרלות הגדולות והידועות ביותר בעולם היא הקתדרלה של קלן. זהו מקום מושבו של הארכיבישוף של העיר.
המבנה של הקתדרלה הוא ענק מימדים, הוא בנוי כצלב ענק, מהשמים הוא נראה כאילו שבראשו כיפה עגולה.
שני מגדלים בנויים מעל אולמות התפילה, צריחים ענקיים שרואים אותם מכל קצוות העיר.

גובהם הוא יותר מ -150 מטר.
חלונות הקתדרלה עשויים מאלפי פיסות זכוכית צבעונית, משנים קודמות
ותקופות היסטוריות בלתי ידועות, עד ימינו אלה חלקם עובר שיפוץ וניקוי.
בקתדרלה נמצאים אוצרות רבים של זהב פסלי ישו צלבים ארונות ותמונות, פסיפסים ואורלוגין ענק לניגון המיסות.
מיקום הקתדרלה הוא בקרבת נהר הריין בלב העיר.
כניסה 4 אירו .
טלפון : 022117940200 .

כנסיית סיינט למברטס

Katharinenkirche .
עיר : פרנקפורט .
טלפון למרכז תיירות עירוני : 4906921238800 .

כנסיית סיינט קתרינה

St. Lambertus .
עיר : דיסלדורף .
טלפון : 490211132326 .

עוד כנסיות:

כנסיית הזיכרון על שם הקייזר וילהלם .
הכנסייה אליזבת הקדושה,עיר מרבורג .
כנסיית השלום בסנסוסי .
הכנסייה ויס .
כנסיית מריה הקדושה, עיר ליבק .
ניקולאי הקדוש .

גלו את הקתדרלות והכנסיות ההיסטוריות של גרמניה

גרמניה היא ארץ של אדריכלות יוצאת דופן, מלאה במבנים גותיים עוצרי נשימה. מהמגדלים הרומנסקיים ועד לחזיתות בסגנון הבארוק, קחו את כל היופי שיש לבניינים המלכותיים האלה להציע. גלו ציורי קיר מימי הביניים ואמנות כנסייתית מורכבת תוך כדי מסע בזמן. לחוות היסטוריה כפי שלא חווית מעולם; בואו לחקור את הקתדרלות והכנסיות ההיסטוריות של גרמניה!

אדריכלות גותית בקתדרלות ובכנסיות של גרמניה

גרמניה היא ביתם של כמה מהדוגמאות המדהימות ביותר של אדריכלות גותית בעולם. מקתדרלות מפוארות ועד כנסיות קטנות, המדינה מלאה במבנים גותיים מעוררי השתאות. סגנון האדריכלות הגותי התפתח במאה ה-12 והתפשט ברחבי אירופה, כאשר גרמניה הייתה אחת המאמצות הבולטות שלה. קתדרלות וכנסיות גותיות ידועות בפרטים המורכבים שלהן, בגבהים הגבוהים וביופי עוצר הנשימה שלהן.

קתדרלת קלן היא אחת הקתדרלות הגותיות המפורסמות ביותר בגרמניה. הוא נבנה בשנת 1248, והיה הבניין הגבוה ביותר בעולם עד 1884. שני מגדליו מגיעים לגובה של 157 מטרים ונראים ממרחק של קילומטרים. הקתדרלה מעוטרת בפסלים, חלונות ויטראז 'וגילופים מורכבים, מה שהופך אותה לחובה לראות עבור כל מי שמבקר בגרמניה.

מינסטר פרייבורג הוא דוגמה מרשימה נוספת לאדריכלות גותית גרמנית. ממוקם בעיר פרייבורג אים ברייסגאו, הוא נבנה במאה ה -13 והוא ידוע בצריח המעוטר שלו, המגיע לגובה של 112 מטרים. הכנסייה כוללת גם חלון ורדים יפהפה ושעון אסטרונומי גדול.

כנסיית סנט מרי בליבק היא דוגמה מדהימה נוספת לאדריכלות גותית גרמנית. היא נבנתה בשנת 1250, והיא אחת הכנסיות העתיקות ביותר במדינה והיא ידועה בפנים המעוטרים שלה ובפסלים הייחודיים שלה. הכנסייה כוללת גם שעון אסטרונומי גדול וחלון ויטראז'ים יפהפה.

ה-Marienkirche בברלין הוא דוגמה מרשימה נוספת לאדריכלות גותית גרמנית. הוא נבנה בשנת 1292, וכולל צריח מקושט המגיע לגובה של 95 מטרים וחלון ויטראז'ים מרשים. הכנסייה כוללת גם שעון אסטרונומי מרשים וחלון ורדים יפהפה.

הקתדרלות והכנסיות של גרמניה הן חלק מהדוגמאות המרשימות ביותר לאדריכלות גותית בעולם. מקתדרלות מפוארות ועד כנסיות קטנות, לכל מבנה יש יופי וקסם ייחודיים משלו שהופכים אותם לשווה ביקור. בין אם אתם מחפשים חוויה מעוררת השתאות או סתם רוצים להתפעל מהפרטים המורכבים, הקתדרלות והכנסיות ההיסטוריות של גרמניה ישאירו אתכם ללא מילים.

חקר מבני כנסייה בסגנון הבארוק בגרמניה

גרמניה היא ביתם של כמה מהכנסיות היפות וההיסטוריות ביותר בעולם. מהקתדרלות הגותיות של קלן ופרייבורג ועד לכנסיות הבארוק של דרזדן וברלין, מבנים אלה הם עדות להיסטוריה הארוכה של האמונה והתרבות של המדינה. בין המבנים המרשימים ביותר ניתן למנות את כנסיות הבארוק, שנבנו במאות ה-17 וה-18. כנסיות אלה מאופיינות בארכיטקטורה המקושטת שלהן, בעיטורים משוכללים ובקנה מידה גדול.

סגנון האדריכלות הבארוקי היה פופולרי בגרמניה בתקופה זו, ורבות מהכנסיות שנבנו בתקופה זו משקפות אסתטיקה זו. הדוגמה האיקונית ביותר היא דרזדן פראואנקירשה, שנבנתה בשנת 1726 והיא אחד המבנים המוכרים ביותר בגרמניה. כנסייה זו היא דוגמה מושלמת לאדריכלות הבארוק, עם הכיפה הגדולה שלה ופרטים מורכבים. כנסיות בארוק בולטות אחרות כוללות את ברלינר דום, שנבנתה בשנת 1747, ואת כנסיית מיכאל הקדוש במינכן, שהושלמה בשנת 1745.

חקר כנסיות אלה הוא דרך מצוינת ללמוד על ההיסטוריה והתרבות הגרמנית. המבקרים יכולים להתפעל מהארכיטקטורה המדהימה, לספוג את יצירות האמנות היפות ולחקור את ההיסטוריה העשירה שמאחורי מבנים אלה. רבות מהכנסיות הללו מציעות גם סיורים מודרכים, המספקים מבט מעמיק עוד יותר על ההיסטוריה והמשמעות שלהן. בנוסף לביקור בכנסיות אלה, המבקרים יכולים גם לחקור אתרים היסטוריים אחרים בגרמניה כגון טירות, מוזיאונים ומונומנטים.

סיור בקתדרלות ובכנסיות ההיסטוריות של גרמניה הוא חוויה בלתי נשכחת. מהפאר של דרזדן פראואנקירכה ועד לפרטים המורכבים של כנסיית מיכאל הקדוש, מבנים בארוקיים אלה הם עדות לאמונה ולתרבות ארוכת השנים של גרמניה. ביקור באתרים אלה הוא דרך נהדרת ללמוד על ההיסטוריה הגרמנית ולהעריך את הארכיטקטורה הייחודית שלה.

ציורי קיר מימי הביניים: מדריך לאמנות הכנסייה הגרמנית

גרמניה היא ביתם של מגוון עצום של קתדרלות וכנסיות היסטוריות, שרבות מהן כוללות ציורי קיר מדהימים מימי הביניים. מחלונות הויטראז'ים המרהיבים של קתדרלת קלן ועד לציורי הקיר המורכבים של כנסיית סנט מרי בליבק, יצירות אמנות אלה מספקות תובנה ייחודית על ההיסטוריה הדתית והתרבותית של האזור.

את הדוגמאות המוקדמות ביותר לאמנות הכנסייה הגרמנית ניתן למצוא בכנסיות הרומנסקיות של המאות ה-11 וה-12. כנסיות אלה כללו לעתים קרובות ציורי קיר גדולים המתארים סצנות מהתנ"ך, כמו גם פסיפסים מורכבים וגילופי אבן. בתקופה הגותית, חלונות ויטראז'ים הפכו פופולריים יותר ויותר, כאשר כנסיות רבות הציגו עיצובים משוכללים המתארים סצנות ודמויות דתיות.

בתקופת הרנסאנס חלה תחייה בשימוש בציורי קיר, כאשר כנסיות רבות הציגו יצירות בקנה מידה גדול המתארות סיפורים מהתנ"ך. בתקופת הבארוק חל מעבר לעיצובים מקושטים יותר, כאשר כנסיות רבות הציגו ציורי תקרה ופסלים מורכבים. במאה ה -19, הרומנטיקה ראתה עניין מחודש באמנות דתית, עם כנסיות רבות המציגות יצירות בהשראת הטבע והמיתולוגיה.

כיום, הכנסיות והקתדרלות של גרמניה הן חלק מהאתרים המתוירים ביותר במדינה, ומושכות מיליוני מבקרים מדי שנה. בין אם אתם מחפשים לחקור את המורשת הדתית העשירה של המדינה או פשוט להתפעל מיצירות האמנות המדהימות שלה, הקתדרלות והכנסיות של גרמניה מציעות משהו לכל אחד. החל מציורי קיר מעוררי השתאות ועד לחלונות ויטראז' מורכבים, יש משהו שכולם יכולים ליהנות ממנו.

מגדלים רומנסקיים של כנסיות גרמניות היסטוריות

גרמניה היא ביתם של כמה מהכנסיות והקתדרלות המרשימות וההיסטוריות ביותר בעולם. אחד המאפיינים האיקוניים ביותר של מבנים אלה הם המגדלים הרומנסקיים שלהם, אשר עומדים במשך מאות שנים. מגדלים אלה הם עדות למיומנות ולמסירות של הבנאים שעיצבו אותם, והם נשארים סמל להיסטוריה ולתרבות העשירה של המדינה.

מגדלי הכנסיות הגרמניות בנויים בדרך כלל מאבן חול או אבן גיר. לעתים קרובות הם כוללים עיצובים מורכבים, עם גילופים מקושטים ופסלים המעטרים את הקירות. בראש המגדלים ניצבים בדרך כלל צריח או כיפה, ורבים מהם כוללים פני שעון. המגדלים כוללים לעתים קרובות גם פעמון, המשמש לקריאת אנשים לתפילה.

סגנון האדריכלות הרומנסקי מאופיין בקשתות ובעמודים המעוגלים שלו, כמו גם באלמנטים הדקורטיביים שלו. סגנון זה היה פופולרי באירופה במאות ה-11 וה-12, וניתן לראותו ברבות מהכנסיות בגרמניה. המגדלים של כנסיות אלה כוללים לעתים קרובות קשתות ועמודים מחודדים, כמו גם אלמנטים דקורטיביים כגון גילופים ופסלים.

אחת הדוגמאות המפורסמות ביותר למגדל רומנסקי היא אולם מינסטר באולם, גרמניה. מגדל זה מתנשא לגובה של 161 מטרים, מה שהופך אותו למגדל הכנסייה הגבוה ביותר בעולם. המגדל כולל קשתות ועמודים מחודדים, כמו גם גילופים ופסלים מורכבים. בראש המגדל ניצב גם צריח מקושט.

דוגמה איקונית נוספת למגדל רומנסקי היא קתדרלת שפייר בשפייר, גרמניה. מגדל זה מתנשא לגובה של 97 מטרים, מה שהופך אותו לאחד ממגדלי הכנסייה הגבוהים ביותר בגרמניה. המגדל כולל קשתות ועמודים מחודדים, כמו גם גילופים ופסלים מקושטים. בראש המגדל ניצב צריח הכולל פני שעון.

מגדלי הכנסיות הגרמניות הם חלק איקוני מההיסטוריה והתרבות של המדינה. מגדלים אלה הם עדות למיומנות ולמסירות של הבנאים שעיצבו אותם לפני מאות שנים, והם נותרו סמל למורשת העשירה של גרמניה.

קתדרלה בסגנון

/ כנסייה אדריכלי מיקום תכונות בולטות
קתדרלת אאכן גותי אאכן, גרמניה הקתדרלה הגותית הראשונה שנבנתה בגרמניה
קתדרלת קלן גותי קלן, גרמניה מגדלים ופסלים גותיים, חלונות ויטראז'
כנסיית סנט מרי בארוק ליבק, גרמניה ציורי קיר מפורסמים מימי הביניים ועוגב בארוק גדול
כנסיית מיכאל הקדוש רומנסקי הילדסהיים, גרמניה מגדלים רומנסקיים, פנים מלאים באמנות הכנסייה
כנסיית סנט סטפן בארוק פסאו, גרמניה עוגב בארוק מוזהב ועבודת טיח רוקוקו
כנסיית סנט ג'ייקוב גותי שטרסבורג, גרמניה חלונות ויטראז'ים גדולים וצריח גותי
כנסיית סנט ג'ון גותי לינבורג, גרמניה חזית גותית, פנים בארוק ועוגב
כנסיית סנט ג'יימס גותי ליבק, גרמניה אדריכלות לבנים גותית וגילופים מורכבים
 • גלו את הקתדרלות והכנסיות ההיסטוריות של גרמניה כדי לחוות פיסה מההיסטוריה והתרבות העשירות של אירופה.
 • גלו את היופי והארכיטקטורה של כמה מהכנסיות והקתדרלות האיקוניות ביותר בעולם.
 • קבל תובנה לגבי האמונות הדתיות והתרבותיות של תושבי גרמניה.
 • חשוף סודות נסתרים וסיפורים על עברן של הכנסיות והקתדרלות.
 • תוכלו ליהנות מנופים עוצרי נשימה של האזור הכפרי שמסביב מרבים ממגדלי הכנסיות.
 • צפו ביופי של הכנסיות המגוונות של גרמניה, מרומנסקית ועד גותית ועד בארוק.
 • תוכלו לשקוע בהיסטוריה ובאמנות של הכנסיות, כולל חלונות ויטראז', ציורי קיר ופסלים.
 • העריכו את היופי והפאר הנצחיים של הכנסיות והקתדרלות של גרמניה.

שאלות נפוצות בנושא סיור בקתדרלות ובכנסיות ההיסטוריות של גרמניה

 • מהי ההיסטוריה של האדריכלות הגותית בגרמניה?

  האדריכלות הגותית התפתחה בגרמניה בימי הביניים והייתה הסגנון השולט באדריכלות עד הרנסאנס. האדריכלות הגותית מאופיינת בקשתות מחודדות, קמרונות מצולעים, תומכים מעופפים וחלונות ויטראז'ים גדולים. גרמניה היא ביתם של כמה מהדוגמאות המרשימות ביותר של אדריכלות גותית בעולם, כולל קתדרלת קלן ופראואנקירכה במינכן.

 • מה ההבדל בין סגנון גותי לסגנון הבארוק?

  אדריכלות גותית התפתחה בימי הביניים, בעוד אדריכלות הבארוק התפתחה במאה ה -17. האדריכלות הגותית מאופיינת בקשתות מחודדות, קמרונות מצולעים וחלונות ויטראז'ים גדולים, ואילו אדריכלות הבארוק מאופיינת בפרטים מקושטים, צורות מעוגלות ועיטורים משוכללים. גרמניה היא ביתם של כמה מהדוגמאות המרשימות ביותר של שני הסגנונות, כולל דרזדן פראואנקירכה ומינכן רזידנץ.

 • אילו ציורי קיר מימי הביניים אוכל למצוא בגרמניה?

  גרמניה היא ביתם של דוגמאות מדהימות רבות של ציורי קיר מימי הביניים, כולל ציורי הקיר המפורסמים של Oberammergau Passion Play בבוואריה. דוגמאות נוספות לציורי קיר מימי הביניים ניתן למצוא בקתדרלות ובכנסיות של קלן, במברג, ליבק ורוטנבורג. ציורי הקיר בכנסיות אלה מספקים הצצה חיה לאמנות ולתרבות של גרמניה של ימי הביניים.

 • אילו מגדלים רומנסקיים אוכל למצוא בגרמניה?

  גרמניה היא ביתם של דוגמאות מרשימות רבות של מגדלים רומנסקיים, כולל מגדלי הקתדרלה של שפייר, וורמס ומיינץ. המגדלים של קתדרלות אלה מאופיינים בקשתות עגולות, קירות עבים וצריחים ייחודיים. דוגמאות נוספות למגדלים רומנסקיים ניתן למצוא בכנסיות ברחבי גרמניה, כולל מגדלי מיכאל הקדוש בהילדסהיים וסנט סטפן בטריר.

 • היכן אוכל למצוא דוגמאות יפות לאמנות הכנסייה בגרמניה?

  גרמניה היא ביתם של דוגמאות יפות רבות של אמנות הכנסייה, כולל ציורי הקיר מימי הביניים של אובראמרגאו, חלונות הויטראז 'של קתדרלת קלן, ופסלי הבארוק של מינכן רזידנץ. דוגמאות נוספות לאמנות כנסייתית ניתן למצוא בכנסיות ברחבי גרמניה, כולל יצירות האמנות של קתדרלת במברג, ליבק מריאנקירכה וקתדרלת רוטנבורג.

הקתדרלות והכנסיות המלכותיות של גרמניה הן מחזה למראה. מאדריכלות גותית, סגנון הבארוק, ציורי קיר מימי הביניים ומגדלים רומנסקיים, המבקרים יכולים לחוות את היופי של אמנות הכנסייה במלוא תפארתה.

דילוג לתוכן